Września 09 2024 20:58:45
HomeContact
Fundacja Pomocy niepełnosprawnym "PŁAKOWICE"
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Młodzież w Kinie- THE WALK - SIĘGAJĄC CHMUR
Ponoć kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat
sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marzenie. O tym jak
wygląda to na prawdę, mogli się przekonać wychowankowie Młodzieżowego
Ośrodka Wychowawczego we Lwówku Śląskim, którzy dzięki Fundacji
"Płakowice", która ufundowała bilety,  mieli okazję obejrzeć najnowszy
film, oparty na faktach - THE WALK - SIĘGAJĄC CHMUR, w którym
rzeczywiście widać jak możliwość spełniania marzeń pewnego
człowieka sprawiło, iż jego życie stało się fascynujące.
 Film był wyświetlany w wersji 3d, dlatego dla młodych ludzi odbiór stał się
jeszcze bliĹźszy i jeszcze bardziej rzeczywisty. Po obejrzeniu tej historii
można uwierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mamy nadzieję,
 iż ta przygoda zasiała w sercach podopiecznych siły i wiarę do działania
 i osiągania tego, o czym skrycie marzą.  Zapraszamy do galerii zdjęć.
fpn dnia października 25 2015
Drukuj
PRZEGLĄD TEATRÓW

„ Teatr jest w duĹźej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności’’

Jonathan Carroll

 

 

Teatr jest dla niepełnosprawnych nie tylko terapią, ale równieĹź normalną pracą. Miejsce osób niepełnosprawnych jest w specjalistycznych ośrodkach-taki sposób myślenia wyłania się bardzo często z naszych reakcji na tę część społeczeństwa. Coraz częściej jednak, nie tylko na świecie, ale równieĹź w Polsce, osoby niepełnosprawne wcielają się w coraz to nowe role równieĹź teatralne co pokazał V  Przegląd Zespołów Teatralnych  Niepełnosprawnych w Brunowie. 16 paĹşdziernika 2015 roku po raz kolejny odbył się Przegląd, którego głównymi organizatorami są Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim oraz Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice’’. Impreza mogła się odbyć dzięki pomocy sponsorów : Telewizji Polskiej S.A. z funduszy uzyskanych w ramach Akcji Charytatywnej „ Reklama Dzieciom’’ oraz Starostwu Powiatowemu w Lwówku Śląskim.

            Imprezę swoją obecnością zaszczycili liczni goście między innymi: Pani Poseł na Sejm RP Zofia Czernow , Pani Kurator Beata Pawłowicz , Pani Celina Witkowska – Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego , Pani Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Mariola Szczęsna oraz mieszkańcy Lwówka Śląskiego. 

 

             Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych  Brunów 2015 okazał się festiwalem młodzieĹźy oraz osób dorosłych niepełnosprawnych. Impreza odbywa się cyklicznie raz w roku. Uczestnicy przeglądu to przede wszystkim młodzi artyści z województwa dolnośląskiego oraz sąsiadującymi              z nami Czechami, którzy przyjechali z Frydlandu. Uczestnicy zaprezentowali w tym roku specjalnie przygotowane przedstawienia teatralne z elementami programów tanecznych i muzycznych. Widzowie zostali zaskoczeni nowymi rozwiązaniami choreograficznymi, wymyślnymi pomysłami na przedstawienie (teatr cieni grupa z Jeleniej Góry),kostiumami oraz talentem, którego nie powstydziłby się Ĺźaden profesjonalista.

            W jury zasiadła profesjonalna aktorka Honorata Magdeczko-Capote                  z teatru „ Maska’’ w Jeleniej Górze, wstęp na pokazy był wolny. Impreza przyjęła formę prezentacji, zamiast rywalizacji, pozwala na odkrywanie talentów i umiejętności. Sprawia, Ĺźe osoby niepełnosprawne mają moĹźliwość zabłysnąć i przedstawić na szerszym forum to co zazwyczaj jest niezauwaĹźalne. Na koniec zostały rozdane nagrody, dyplomy i specjalne podziękowania dla kaĹźdej z grup.

            Dnia 16 paĹşdziernika w Brunowie jedenaście zespołów zaprezentowało swoje spektakle licznie zebranym gościom i szanownemu jury. Były przedstawienia autorskie jak „ 18mam lat –bawmy się’’ ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu. Inne powstały na podstawie tekstów znanych poetów i piosenek na temat miłości ,które zostały przekazane w sposób lekki i zabawny ( „ Wszystko o miłości’’) z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lwówku Śląskim oraz interpretacja klasyki „ Brzydkie kaczątko’’-spektakl  z morałem i rewelacyjna grą młodych aktorów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. DuĹźe wraĹźenie na widzach zrobił spektakl „ Gadał dziad do obrazu’’- przedstawienie w konwencji teatru cieni z prezentacja multimedialną. Dom Pomocy Społecznej w Nielestnie przedstawił widowisko muzyczne  „Shrek’’. Członkami tej grupy teatralnej są zarówno pensjonariusze jak i kadra. Tematyka niektórych spektakli dotyczy problemów osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Scenariusze powstają na bazie ich przeĹźyć, obserwacji,  wspomnień, emocji , a takĹźe na podstawie literatury związanej z dyskursem Ĺźycia osób niepełnosprawnych.                                 ( „ Zatańczymy’’ z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 im. J. Brzechwy z Poznania).Pantomimę połączoną z tańcem pokazał w swoim występieniu „ Lux in tenebris(Światło w ciemnościach)’’ Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Młodzi ludzie pokazali własną interpretację  wartości ludzkich. Kilka zespołów zaprezentowało inscenizacje w oparciu o energetyczne utwory muzyczne, dodatkowe efekty dĹşwiękowe, świetlne- z przesłaniem dla kaĹźdego z nas ( „Dawno, dawno temu czyli opowieść szamana ‘’z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 i Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu oraz przedstawienie „Sieć’ z Domu Pomocy Społecznej w Ostrownie ).Nasi sąsiedzi z Frydlandu ze szkoły specjalnej niestety w tym roku nie zaprezentowali się w tym roku na scenie ze względów zdrowotnych. Jednak przedstawiciele tej grupy uczestniczyli w warsztach i oglądali zmagania swoich kolegów i koleĹźanek. Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie ukazał nam ’’Wirtualny świat’’, w którym „ dzięki’’ komputerom, telefonom komórkowym dostępnemu wszędzie internetowi zaciera się prawdziwe Ĺźycie. W efekcie zapominamy o obowiązkach, a przede wszystkim zaniedbujemy najbliĹźszych.

            Wszystkim przedstawieniom towarzyszyły wielkie brawa, radość młodych aktorów- przestrzeń tętniąca Ĺźyciem i nasycona atmosferą dobrej zabawy...Kolorowe stroje, baśniowe postaci na scenie i przemykające wśród widzów sprawiły, Ĺźe cała sala stała się teatrem...Organizacją przeglądu zajął się zespół wychowawców, nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lwówku Śląskim. Jest to duĹźe przedsięwzięcie logistyczne-przygotowanie przyjaznej przestrzeni ekspresji artystycznej i odpoczynku dla wszystkich ekip z jedenastu  zespołów to nie lada wyzwanie.

Dla wszystkich uczestników przegląd był wielkim wydarzeniem, mogli sprawdzić się na scenie i porównać z innymi. A dla widzów to moĹźliwość doświadczenia sztuki, wraĹźliwości i piękna w innej perspektywie. Wśród ludzi                                      z niepełnosprawnościami  moĹźna było spotkać niepowtarzalne talenty. Taka impreza to szansa na ich odkrycie. Do Brunowa przybyło tak wielu gości, Ĺźe na sali trudno było znaleźć wolne miejsca. Powtórzę jeszcze raz: wszystkie przedstawienia były niezwykle barwne, brawurowo zagrane. Zebrane dzieci             i dorośli Ĺźywo reagowali na akcję i nieraz głośno ją komentowały. Ta impreza to inicjowanie twórczości osób niepełnosprawnych oraz wspieranie ich kreatywności. To przede wszystkim takĹźe wspólne działanie, zabawa i podróĹź w głąb młodzieńczej wyobraĹşni.  Młodzi wykonawcy potrafili równieĹź wprowadzić w tematykę teatru wizualnego jako formy komunikacji ( grupa teatralna                          z Jeleniej Góry). Po wszystkich prezentacjach odbyły się warsztaty, które poprawadziła aktorka teatru „ Maska’’- Honorata Magdeczko –Capote. Było to spotkanie opiekunów występujących zespołów, będące okazją do podzielenia się doświadczeniami zdobytymi w codziennej trudnej pracy z niepełnosprawnymi artystami. Podczas rozmów ma takĹźe miejsce posumowanie przeglądu, ocena jego przebiegu, propozycje pomysłów, innowacje na kolejne przedsięwzięcie. Uczestnicy otrzymali wskazówki jak wykorzystywać dramaturgię w teatrze dla dzieci oraz jak stosować podstawy technik teatralnych do zbudowania innej z psychologicznego punktu widzenia struktury komunikacji na scenie, w dialogu z publicznością. Na zakończenie warsztatu praca została podsumowana i przedstawiona w formie prostych pomysłów na kolejne spektakle.

            Wiodącą tematyką niektórych prezentacji to przeciwdziałanie dyskryminacji, poszukiwanie własnych dróg komunikacji międzyludzkiej, pokazywanie sposobów radzenia sobie z problemami Ĺźycia codziennego. WyraĹźania siebie, swoich myśli poprzez teatr. A terapia sztuką ma waĹźne oddziaływanie: przygotowanie jednostki ludzkiej do Ĺźycia w społeczeństwie, do pracy, wypracowanie zdolności adaptacyjnych, dążenie do samorealizacji, samodoskonalenia, poczucia własnej wartości.

            Rezultaty  Przeglądu Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Brunowie to: promocja twórczości teatralnej osób z róĹźnego rodzaju niepełnosprawnością, rozwijanie zainteresowań artystycznych osób niepełnosprawnych, stwarzanie moĹźliwości zaprezentowania szerokiej publiczności umiejętności i uzdolnień , zapobieganie izolacji osób niepełnosprawnych poprzez promocję ich twórczości, integracja środowiska osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi, pokonywanie barier jakie tworzą niepełnosprawności oraz wymiana doświadczeń pedagogów ,opiekunów.

 

fpn dnia października 18 2015
Drukuj
Wspieraj nas za darmo!!!!


Czy wiesz, że Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice" może otrzymać

od Ciebie darowiznę za kaĹźdym razem, gdy kupujesz coś w internecie?

I to zupełnie za darmo!

Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaĹźe część ich wartości na nasze konto.


Jedyne, co trzeba zrobić to:


1. Wejść na https://fanimani.pl/fundacja-pomocy-niepelnosprawnym-plakowice/

i kliknąć “Wspieram”

2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.

3. Zrobić zakupy tak jak zawsze - Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice"

otrzyma część wartości Twoich zakupów. To naprawdę proste!

Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało

korzystać z niego podczas kaĹźdych zakupów w internecie i wspierać waĹźne cele.


Dziękujemy za Twoje wsparcie Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice"

fpn dnia października 11 2015
Drukuj
Oficjalne otwarcie siłowni zewnętrznej

W dniu 02.10.2015r. o godzinie 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie siłowni zewnętrznej  Po otwarciu siłowni zostały zaprezentowane wszystkie elementy siłowni jak i odbył się pokaz prawidłowego korzystania z urządzeń. Prezes  Pan Malczewski, Burmistrz  Pan Krokosz, Radny Pan Koko,  Dyrektor Pani  Janz, Wiceprezes Pani Jędral oraz Wiceprezes Pan Ścigan jako pierwsi przetestowali poszczególne elementy. 

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice" uzyskała środki na budowę siłowni

podczas V Balu Charytatywnego.

Wszystkim uczestnikom, sponsorom, ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpłatnego korzystania z siłowni. 

fpn dnia października 03 2015
Drukuj
PRZEGLĄD TEATRÓW

Obrazy: 0001_kopiowanie.jpg

Regulamin Przeglądu Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych

fpn dnia lipca 15 2015
Czytaj więcej · 1253 czytań ·Drukuj
MISTRZOSTWA

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEĹťOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIŁCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2015 r.

     W dniach 12, 13 czerwca 2015 r. odbędzie się III Finał MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIEĹťOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIŁCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2015.

     Gospodarzem i organizatorem rozgrywek sportowych  jest Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim, którego integralną część stanowi  MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy, natomiast współorganizatorem  jest Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „PŁAKOWICE”.  Pomysłodawcami i bezpośrednimi koordynatorami są Jolanta  i Tomasz Gałuchowie,  pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim.                                                                                                                                                                          

Głównym celem MłodzieĹźowych  Ośrodków  Wychowawczych jest eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do Ĺźycia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. Do celów szczegółowych zaliczamy   rozwijanie zainteresowania sportem, kształtowanie dyscypliny i autokontroli, budowanie prawidłowych więzi oraz promowanie zdrowego stylu Ĺźycia. Aby w pełni realizować wymienione wyĹźej cele, zachęcamy młodzieĹź do udziału w rozgrywkach sportowych, które stwarzają moĹźliwość prowadzenia działań socjoterapeutyczno – resocjalizacyjnych.

     Do turnieju  III edycji  zgłosiło się 41 druĹźyn z całej Polski. Regionalne rozgrywki odbyły się w dniach 6.04. – 31.05.

Do finału zakwalifikowały się wymieniowe niżej ośrodki:

 1.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców im. św. Jana Bosko w Strzelnie.

( KUJAWSKO-POMORSKIE ).

 2.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach.

 ( ŚLĄSKIE )

 3.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie. 

 ( POMORSKIE).

4.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Woli Rowskiej.

( MAZOWIECKIE )

5.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach.

 ( MAŁOPOLSKA ).

6.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach.

( DOLNOŚLĄSKIE ).

7.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Borowiu.

( MAZOWIECKIE ).

8.       MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy  w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim.               

 ( DOLNOŚLĄSKIE )

fpn dnia czerwca 09 2015
Drukuj
MILIONERZY MOS I MOW

Dnia 12.05.2015r. odbył się konkurs z wiedzy ogólnej pod nazwą Milionerzy. Cała formuła i oprawa muzyczna była faktycznie odzwierciedleniem znanego telewizyjnego teleturnieju.

Trzy tygodnie przed finałem wychowankowie otrzymali ponad 200 przygotowanych specjalnie zagadnień i pytań z dziedzin : matematyka, Ĺźycie w społeczeństwie, biologia, geografia, język polski, sport, chemia, historia. Podopieczni część materiału musieli samodzielnie opracować, następnie omówić i nauczyć się całości.  Pod okiem wychowawców podczas zajęć zorganizowanych, a takĹźe samodzielnie młodzieĹź przygotowywała się solidnie. Konkurs wzbudzał niesamowite emocje. Dzieci przepytywały się z materiału nawet podczas weekendów. W związku z tym, Ĺźe pytania na samym finale były ułoĹźone podchwytliwie, trzeba było rzeczywiście być dobrze przygotowanym.  

W dniu rozwiazania konkursu na przygotowaną i udekorowaną wcześniej salę zgłosiło się około 20 wychowanków.  W Jury teleturnieju zasiedli: M.Miszkurka i T. ŁuĹźny.  Zgodnie z formułą oprawa wymagała "Przyjaciela" w związku z tym, iĹź jednym z kół ratunkowych był "telefon do przyjaciela". Tę funkcje sprawowała M.Masiel. Prowadzącą i pomysłodawczynią konkursu była J.Baran.  Wyjątkową oprawą muzyczną zajął się wychowanek Aleksander Baszowiecki.  Eliminacje wygrało 7 wychowanków i oni mieli szanse grać o główną nagrodę : bon o wartości 100 zł.

Oto nazwiska finalistów i ich wygrane :

 

Piotr Zimny - Bon o wartości 1 zł

Grzegorz Zakowicz- Bon o wartości 1 zł

Damian Ogrodniczak - Bon o wartości 50 zł

Damian Wesołowski - Bon o wartości 50 zł

Wojciech Gomuła - Bon o wartości 100 zł

Adrian Korzeniowski - Bon o wartości 50 zł

 

Formuła konkursu zakładała progi finansowe.  Zła odpowiedĹş nawet na ostatnim pytaniu degradowała podopiecznego do gwarantowanego progu.  ( 50 zł albo 1 zł)

Konkurs okazał się być po raz kolejny trafioną formą dla młodzieĹźy. Mnóstwo emocji pozytywnych, niesamowita motywacja, zdrowa rywalizacja, sporo nauki i nadrabiania zaległości edukacyjnych.

Organizatorami były: J. Baran, M.Znamirowska, M.Miszkurka

Nagrody ufundowała Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”

Pod okiem wychowawcy dzieci dokonały wybrania nagród w ramach wygranych bonów. Nagrodami były : ubrania, słodyczne, jedzenie, sprzęt sportowy, kosmetyki. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

fpn dnia maja 22 2015
Drukuj
Charytatywny Maraton ZUMBA dla Brajana

 

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”

wraz z kołem Zumby z Lwówka Śl.

 organizuje CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY DLA BRAJANA TARGOŃSKIEGO,
który odbędzie się w dniu 31.05.2015r. o godz. 16:00 w Hali Sportowej przy Szkole
Podstawowej nr 2 w Lwówku Śl. Celem maratonu jest pozyskanie środków na

dofinansowanie protezy dla chłopca.                                                              

Brajan jest uczniem V klasy Szkoły Podstawowej

w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lwówku Śl.,

cierpi na wrodzony niedorozwój nogi. Chłopiec jest leczony zachowawczo i operacyjnie

w Klinice Ortopedii w Poznaniu, dzięki protezie porusza się samodzielnie. Uwielbia
 
sport, w szczególności gry zespołowe tj: piłkę noĹźną, siatkówkę oraz tenisa stołowego,

proteza umożliwia aktywne spędzanie czasu.

Niestety obecna sytuacja Brajana, bardzo utrudnia realizację Jego marzeń

związanych  z sportową pasją. Rekreacja i sport są kluczowym  czynnikiem w Ĺźyciu

chłopca i pozwalają, choć na chwilę zapomnieć o pełnym braku sprawności.

Brajan szybko rośnie w związku z tym proteza wymaga zmiany rozmiaru, która tylko
częściowo jest dofinansowana przez NFZ. Rodzina chłopca jest w ciężkiej sytuacji

finansowej i liczy na naszą pomoc. 

O odpowiednią ilość spalonych kalorii i dobrą zabawę zadba aĹź 10 instruktorów,
wśród nich
 
Dorota Wajcfelt – Lubań, 

Monika Erdman -Lech - Bolesławiec,Nowogrodziec, 

 Emilia Kusznir - Mącznik - Zielona Góra,
 Ewa Zapolna – Strzegom,

 Katarzyna Kubis - Lubomierz, Wleń, 

 Magdalena Kwiatkowska - Korczowska - Lwówek Śląski, Gryfów Śląski,

 Tomasz Gajewski - Mirsk, Świeradów Zdrój, 
 Damian Strączek -Jelenia Góra, 

 Michał Sikorski - Jelenia Góra,
 
 Sławomir Iwanowicz - Zawidów.

 

fpn dnia maja 14 2015
Drukuj
ŚMIECHOTERAPIA

 

     Dnia 29.04.2015r. odbył się w SOSW nowy konkurs  Śmiecho - Terapia” w miejsce konkursu „Moja pasja-Mój talent”, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas:

ZET1:Bartosz Bałuch, Dawid Wieczorek, Dominik Jedynowicz, Janusz Sordyl (przygotowywała n. Joanna Pawłowska

ZET 2:Jakub Kołodziej (przygotowywała n. Danuta Krzymowska)

ZET 3: Olga Krzyżanowska (przygotowywała n. Danuta Krzymowska)

ZET 4:Aleksandra Bernat( przygotowywała n. Danuta Krzymowska)

SPDP „a”: Joanna Szpak, Justyna Kuś, Norbert Wierzbowski (przygotowywała Dorota Wojakowska)

SPDP „c”: Iwona Midek, Adrian Urbańczyk, Kamil Martynowski, Barbara Najdek ( przyg. N. Magdalena Zając i n. Danuta Krzymowska)

  SPDP „b”: Adam Michniewicz( przygot. N. Magdalena Zając)

ZSZ: Roksana Wojtasik( przygot. N. Magdalena Zając)

Chętni i odwaĹźni uczniowie dostarczyli wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom wiele pozytywnych przeĹźyć: radości i uśmiechu, co spełniło oczekiwania organizatorów.

KaĹźdy uczestnik został doceniony za wkład pracy i otrzymał nagrodę rzeczową (pozyskane od darczyńców i sponsorów).

I miejsce zajęli „Atleci” z ZET 1 za przedstawienie cyrkowe –atletyczne.

II miejsce zajęli uczniowie z SPDP „c”  i „b” w piosence „Ruda tańczy…”.

III miejsce zajęła Basia Najdek za wiersz „ A mój tatuś…”.

 

 

sporządziła :

n. Danuta Krzymowska

fpn dnia kwietnia 30 2015
Drukuj
Rozstrzygnięcie konkursu

Sprawozdanie z konkursu „Rękodzieło jako ozdoba współczesnego człowieka i jego domu”

 

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym PŁAKOWICE i Szkolne Koło Rozwijania Zainteresowań AKTYWNI-KREATYWNI zorganizowali konkurs dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, pt.: "Rękodzieło jako ozdoba współczesnego człowieka i jego domu". Konkurs trwał do 20 lutego 2015 roku.

W dniu 13 marca 2015 roku odbyły się obrady Komisji Konkursowej, która spośród 15 zgłoszonych prac wybrała trzy:

I miejsce zajęła Justyna Kuś z pracą pt.: "Irysy" (obraz malowany na szkle)

II miejsce zajęła klasa Małgorzaty Wojciechowskiej w składzie: Joanna Wojtasik, Jacek Malawski, Marek Szwajda; z pracą pt.: "Butelki ozdobne".

III zajęła klasa Małgorzaty Szawłowskiej z pracą pt.: "Pudełko na biżuterię".

Dla pierwszych trzech miejsc organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe, w postaci drobnego sprzętu AGD o łącznej wartości 150 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają wyróĹźnienia w postaci dyplomów za udział w konkursie.

                                                                                                                                                                                                                   Organizatorzy

fpn dnia marca 14 2015
Drukuj
JAK CO ROKU WYPEŁNIMY PIT ZA DARMO

MoĹźna oddać 1% na rzecz Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „ Płakowice”

wypełnimy Pit za darmo. Nasz pracownik czeka właśnie na Ciebie w Punkcie

Informacji Turystycznej w Lwówku Śląskim w kaĹźdy czwartek i sobotę

w godzinach 9:00 – 11:30

Zabierz ze sobą potrzebne dokumenty do corocznego rozliczenia podatku.

Gwarantujemy rzetelność, poufność, ochronę danych osobowych

przy wypełnianiu Pit.

OD 12 MARCA DO 30 KWIETNIA 2015r.

https://www.youtube.com/watchv=0d5F4m_tm3M&feature=youtu.be

fpn dnia marca 03 2015
Drukuj
TOP