PonoÄ kiedy siÄ czegoĹ pragnie, wtedy caĹy wszechĹwiat
sprzysiÄga siÄ, byĹmy mogli speĹniÄ nasze marzenie. O tym jak
wyglÄ
da to na prawdÄ, mogli siÄ przekonaÄ wychowankowie MĹodzieĹźowego
OĹrodka Wychowawczego we Lwówku ĹlÄ
skim, którzy dziÄki Fundacji
"PĹakowice", która ufundowaĹa bilety, mieli okazjÄ obejrzeÄ najnowszy
film, oparty na faktach - THE WALK - SIÄGAJÄC CHMUR, w którym
rzeczywiĹcie widaÄ jak moĹźliwoĹÄ speĹniania marzeĹ pewnego
czĹowieka sprawiĹo, iĹź jego Ĺźycie staĹo siÄ fascynujÄ
ce.
Film byĹ wyĹwietlany w wersji 3d, dlatego dla mĹodych ludzi odbiór staĹ siÄ
jeszcze bliĹźszy i jeszcze bardziej rzeczywisty. Po obejrzeniu tej historii
moĹźna uwierzyÄ, Ĺźe nie ma rzeczy niemoĹźliwych. Mamy nadziejÄ,
iĹź ta przygoda zasiaĹa w sercach podopiecznych siĹy i wiarÄ do dziaĹania
i osiÄ
gania tego, o czym skrycie marzÄ
. Zapraszamy do galerii zdjÄÄ.
„ Teatr jest w duĹźej mierze po prostu terapiÄ grupowÄ z udziaĹem publicznoĹci’’
Jonathan Carroll
Teatr jest dla niepeĹnosprawnych nie tylko terapiÄ , ale równieĹź normalnÄ pracÄ . Miejsce osób niepeĹnosprawnych jest w specjalistycznych oĹrodkach-taki sposób myĹlenia wyĹania siÄ bardzo czÄsto z naszych reakcji na tÄ czÄĹÄ spoĹeczeĹstwa. Coraz czÄĹciej jednak, nie tylko na Ĺwiecie, ale równieĹź w Polsce, osoby niepeĹnosprawne wcielajÄ siÄ w coraz to nowe role równieĹź teatralne co pokazaĹ V PrzeglÄ d ZespoĹów Teatralnych NiepeĹnosprawnych w Brunowie. 16 paĹşdziernika 2015 roku po raz kolejny odbyĹ siÄ PrzeglÄ d, którego gĹównymi organizatorami sÄ ZespóĹ Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku ĹlÄ skim oraz Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym „PĹakowice’’. Impreza mogĹa siÄ odbyÄ dziÄki pomocy sponsorów : Telewizji Polskiej S.A. z funduszy uzyskanych w ramach Akcji Charytatywnej „ Reklama Dzieciom’’ oraz Starostwu Powiatowemu w Lwówku ĹlÄ skim.
ImprezÄ swojÄ obecnoĹciÄ zaszczycili liczni goĹcie miÄdzy innymi: Pani PoseĹ na Sejm RP Zofia Czernow , Pani Kurator Beata PawĹowicz , Pani Celina Witkowska – Dyrektor WydziaĹu ds. Osób NiepeĹnosprawnych DolnoĹlÄ skiego UrzÄdu MarszaĹkowskiego , Pani Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek ĹlÄ ski – Mariola SzczÄsna oraz mieszkaĹcy Lwówka ĹlÄ skiego.
PrzeglÄ d ZespoĹów Teatralnych Osób NiepeĹnosprawnych Brunów 2015 okazaĹ siÄ festiwalem mĹodzieĹźy oraz osób dorosĹych niepeĹnosprawnych. Impreza odbywa siÄ cyklicznie raz w roku. Uczestnicy przeglÄ du to przede wszystkim mĹodzi artyĹci z województwa dolnoĹlÄ skiego oraz sÄ siadujÄ cymi z nami Czechami, którzy przyjechali z Frydlandu. Uczestnicy zaprezentowali w tym roku specjalnie przygotowane przedstawienia teatralne z elementami programów tanecznych i muzycznych. Widzowie zostali zaskoczeni nowymi rozwiÄ zaniami choreograficznymi, wymyĹlnymi pomysĹami na przedstawienie (teatr cieni grupa z Jeleniej Góry),kostiumami oraz talentem, którego nie powstydziĹby siÄ Ĺźaden profesjonalista.
W jury zasiadĹa profesjonalna aktorka Honorata Magdeczko-Capote z teatru „ Maska’’ w Jeleniej Górze, wstÄp na pokazy byĹ wolny. Impreza przyjÄĹa formÄ prezentacji, zamiast rywalizacji, pozwala na odkrywanie talentów i umiejÄtnoĹci. Sprawia, Ĺźe osoby niepeĹnosprawne majÄ moĹźliwoĹÄ zabĹysnÄ Ä i przedstawiÄ na szerszym forum to co zazwyczaj jest niezauwaĹźalne. Na koniec zostaĹy rozdane nagrody, dyplomy i specjalne podziÄkowania dla kaĹźdej z grup.
Dnia 16 paĹşdziernika w Brunowie jedenaĹcie zespoĹów zaprezentowaĹo swoje spektakle licznie zebranym goĹciom i szanownemu jury. ByĹy przedstawienia autorskie jak „ 18mam lat –bawmy siÄ’’ ze Specjalnego OĹrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu. Inne powstaĹy na podstawie tekstów znanych poetów i piosenek na temat miĹoĹci ,które zostaĹy przekazane w sposób lekki i zabawny ( „ Wszystko o miĹoĹci’’) z Warsztatów Terapii ZajÄciowej w Lwówku ĹlÄ skim oraz interpretacja klasyki „ Brzydkie kaczÄ tko’’-spektakl z moraĹem i rewelacyjna grÄ mĹodych aktorów z ZespoĹu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku ĹlÄ skim. DuĹźe wraĹźenie na widzach zrobiĹ spektakl „ GadaĹ dziad do obrazu’’- przedstawienie w konwencji teatru cieni z prezentacja multimedialnÄ . Dom Pomocy SpoĹecznej w Nielestnie przedstawiĹ widowisko muzyczne „Shrek’’. CzĹonkami tej grupy teatralnej sÄ zarówno pensjonariusze jak i kadra. Tematyka niektórych spektakli dotyczy problemów osób niepeĹnosprawnych i ich otoczenia. Scenariusze powstajÄ na bazie ich przeĹźyÄ, obserwacji, wspomnieĹ, emocji , a takĹźe na podstawie literatury zwiÄ zanej z dyskursem Ĺźycia osób niepeĹnosprawnych. ( „ ZataĹczymy’’ z ZespoĹu SzkóĹ Specjalnych nr 101 im. J. Brzechwy z Poznania).PantomimÄ poĹÄ czonÄ z taĹcem pokazaĹ w swoim wystÄpieniu „ Lux in tenebris(ĹwiatĹo w ciemnoĹciach)’’ Powiatowy ZespóĹ SzkóĹ i Placówek Specjalnych w BolesĹawcu. MĹodzi ludzie pokazali wĹasnÄ interpretacjÄ wartoĹci ludzkich. Kilka zespoĹów zaprezentowaĹo inscenizacje w oparciu o energetyczne utwory muzyczne, dodatkowe efekty dĹşwiÄkowe, Ĺwietlne- z przesĹaniem dla kaĹźdego z nas ( „Dawno, dawno temu czyli opowieĹÄ szamana ‘’z Publicznej SzkoĹy Podstawowej Specjalnej nr 10 i Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w WaĹbrzychu oraz przedstawienie „SieÄ’ z Domu Pomocy SpoĹecznej w Ostrownie ).Nasi sÄ siedzi z Frydlandu ze szkoĹy specjalnej niestety w tym roku nie zaprezentowali siÄ w tym roku na scenie ze wzglÄdów zdrowotnych. Jednak przedstawiciele tej grupy uczestniczyli w warsztach i oglÄ dali zmagania swoich kolegów i koleĹźanek. Dom Pomocy SpoĹecznej w Szarocinie ukazaĹ nam ’’Wirtualny Ĺwiat’’, w którym „ dziÄki’’ komputerom, telefonom komórkowym dostÄpnemu wszÄdzie internetowi zaciera siÄ prawdziwe Ĺźycie. W efekcie zapominamy o obowiÄ zkach, a przede wszystkim zaniedbujemy najbliĹźszych.
Wszystkim przedstawieniom towarzyszyĹy wielkie brawa, radoĹÄ mĹodych aktorów- przestrzeĹ tÄtniÄ ca Ĺźyciem i nasycona atmosferÄ dobrej zabawy...Kolorowe stroje, baĹniowe postaci na scenie i przemykajÄ ce wĹród widzów sprawiĹy, Ĺźe caĹa sala staĹa siÄ teatrem...OrganizacjÄ przeglÄ du zajÄ Ĺ siÄ zespóĹ wychowawców, nauczycieli Specjalnego OĹrodka Szkolno – Wychowawczego w Lwówku ĹlÄ skim. Jest to duĹźe przedsiÄwziÄcie logistyczne-przygotowanie przyjaznej przestrzeni ekspresji artystycznej i odpoczynku dla wszystkich ekip z jedenastu zespoĹów to nie lada wyzwanie.
Dla wszystkich uczestników przeglÄ d byĹ wielkim wydarzeniem, mogli sprawdziÄ siÄ na scenie i porównaÄ z innymi. A dla widzów to moĹźliwoĹÄ doĹwiadczenia sztuki, wraĹźliwoĹci i piÄkna w innej perspektywie. WĹród ludzi z niepeĹnosprawnoĹciami moĹźna byĹo spotkaÄ niepowtarzalne talenty. Taka impreza to szansa na ich odkrycie. Do Brunowa przybyĹo tak wielu goĹci, Ĺźe na sali trudno byĹo znaleĹşÄ wolne miejsca. PowtórzÄ jeszcze raz: wszystkie przedstawienia byĹy niezwykle barwne, brawurowo zagrane. Zebrane dzieci i doroĹli Ĺźywo reagowali na akcjÄ i nieraz gĹoĹno jÄ komentowaĹy. Ta impreza to inicjowanie twórczoĹci osób niepeĹnosprawnych oraz wspieranie ich kreatywnoĹci. To przede wszystkim takĹźe wspólne dziaĹanie, zabawa i podróĹź w gĹÄ b mĹodzieĹczej wyobraĹşni. MĹodzi wykonawcy potrafili równieĹź wprowadziÄ w tematykÄ teatru wizualnego jako formy komunikacji ( grupa teatralna z Jeleniej Góry). Po wszystkich prezentacjach odbyĹy siÄ warsztaty, które poprawadziĹa aktorka teatru „ Maska’’- Honorata Magdeczko –Capote. ByĹo to spotkanie opiekunów wystÄpujÄ cych zespoĹów, bÄdÄ ce okazjÄ do podzielenia siÄ doĹwiadczeniami zdobytymi w codziennej trudnej pracy z niepeĹnosprawnymi artystami. Podczas rozmów ma takĹźe miejsce posumowanie przeglÄ du, ocena jego przebiegu, propozycje pomysĹów, innowacje na kolejne przedsiÄwziÄcie. Uczestnicy otrzymali wskazówki jak wykorzystywaÄ dramaturgiÄ w teatrze dla dzieci oraz jak stosowaÄ podstawy technik teatralnych do zbudowania innej z psychologicznego punktu widzenia struktury komunikacji na scenie, w dialogu z publicznoĹciÄ . Na zakoĹczenie warsztatu praca zostaĹa podsumowana i przedstawiona w formie prostych pomysĹów na kolejne spektakle.
WiodÄ cÄ tematykÄ niektórych prezentacji to przeciwdziaĹanie dyskryminacji, poszukiwanie wĹasnych dróg komunikacji miÄdzyludzkiej, pokazywanie sposobów radzenia sobie z problemami Ĺźycia codziennego. WyraĹźania siebie, swoich myĹli poprzez teatr. A terapia sztukÄ ma waĹźne oddziaĹywanie: przygotowanie jednostki ludzkiej do Ĺźycia w spoĹeczeĹstwie, do pracy, wypracowanie zdolnoĹci adaptacyjnych, dÄ Ĺźenie do samorealizacji, samodoskonalenia, poczucia wĹasnej wartoĹci.
Rezultaty PrzeglÄ du ZespoĹów Teatralnych Osób NiepeĹnosprawnych w Brunowie to: promocja twórczoĹci teatralnej osób z róĹźnego rodzaju niepeĹnosprawnoĹciÄ , rozwijanie zainteresowaĹ artystycznych osób niepeĹnosprawnych, stwarzanie moĹźliwoĹci zaprezentowania szerokiej publicznoĹci umiejÄtnoĹci i uzdolnieĹ , zapobieganie izolacji osób niepeĹnosprawnych poprzez promocjÄ ich twórczoĹci, integracja Ĺrodowiska osób niepeĹnosprawnych z osobami zdrowymi, pokonywanie barier jakie tworzÄ niepeĹnosprawnoĹci oraz wymiana doĹwiadczeĹ pedagogów ,opiekunów.
Czy wiesz, Ĺźe Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym "PĹakowice" moĹźe otrzymaÄ
od Ciebie darowiznÄ za kaĹźdym razem, gdy kupujesz coĹ w internecie?
I to zupeĹnie za darmo!
Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaĹźe czÄĹÄ ich wartoĹci na nasze konto.
Jedyne, co trzeba zrobiÄ to:
1. WejĹÄ na https://fanimani.pl/fundacja-pomocy-niepelnosprawnym-plakowice/
2. WybraÄ sklep, w którym chcesz zrobiÄ zakupy.
3. ZrobiÄ zakupy tak jak zawsze - Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym "PĹakowice"
otrzyma czÄĹÄ wartoĹci Twoich zakupów. To naprawdÄ proste!
Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest caĹkowicie bezpĹatne, zatem moĹźesz ĹmiaĹo
korzystaÄ z niego podczas kaĹźdych zakupów w internecie i wspieraÄ waĹźne cele.
DziÄkujemy za Twoje wsparcie Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym "PĹakowice"
W dniu 02.10.2015r. o godzinie 11:00 odbyĹo siÄ oficjalne otwarcie siĹowni zewnÄtrznej Po otwarciu siĹowni zostaĹy zaprezentowane wszystkie elementy siĹowni jak i odbyĹ siÄ pokaz prawidĹowego korzystania z urzÄ dzeĹ. Prezes Pan Malczewski, Burmistrz Pan Krokosz, Radny Pan Koko, Dyrektor Pani Janz, Wiceprezes Pani JÄdral oraz Wiceprezes Pan Ĺcigan jako pierwsi przetestowali poszczególne elementy.
Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym "PĹakowice" uzyskaĹa Ĺrodki na budowÄ siĹowni
podczas V Balu Charytatywnego.
Wszystkim uczestnikom, sponsorom, ludziom dobrej woli serdecznie dziÄkujemy.
Wszystkich chÄtnych zapraszamy do bezpĹatnego korzystania z siĹowni.
Regulamin PrzeglÄ du ZespoĹów Teatralnych Osób NiepeĹnosprawnych
MISTRZOSTWA POLSKI MĹODZIEĹťOWYCH OĹRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIĹCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ĹLÄSKI 2015 r.
W dniach 12, 13 czerwca 2015 r. odbÄdzie siÄ III FinaĹ MISTRZOSTW POLSKI MĹODZIEĹťOWYCH OĹRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIĹCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ĹLÄSKI 2015.
Gospodarzem i organizatorem rozgrywek sportowych jest ZespóĹ Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku ĹlÄ skim, którego integralnÄ czÄĹÄ stanowi MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy, natomiast wspóĹorganizatorem jest Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym „PĹAKOWICE”. PomysĹodawcami i bezpoĹrednimi koordynatorami sÄ Jolanta i Tomasz GaĹuchowie, pracownicy ZespoĹu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku ĹlÄ skim.
GĹównym celem MĹodzieĹźowych OĹrodków Wychowawczych jest eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania spoĹecznego oraz przygotowanie wychowanków do Ĺźycia zgodnego z obowiÄ zujÄ cymi normami spoĹecznymi i prawnymi. Do celów szczegóĹowych zaliczamy rozwijanie zainteresowania sportem, ksztaĹtowanie dyscypliny i autokontroli, budowanie prawidĹowych wiÄzi oraz promowanie zdrowego stylu Ĺźycia. Aby w peĹni realizowaÄ wymienione wyĹźej cele, zachÄcamy mĹodzieĹź do udziaĹu w rozgrywkach sportowych, które stwarzajÄ moĹźliwoĹÄ prowadzenia dziaĹaĹ socjoterapeutyczno – resocjalizacyjnych.
Do turnieju III edycji zgĹosiĹo siÄ 41 druĹźyn z caĹej Polski. Regionalne rozgrywki odbyĹy siÄ w dniach 6.04. – 31.05.
Do finaĹu zakwalifikowaĹy siÄ wymieniowe niĹźej oĹrodki:
1. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy dla ChĹopców im. Ĺw. Jana Bosko w Strzelnie.
( KUJAWSKO-POMORSKIE ).
2. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Kaletach.
( ĹLÄSKIE )
3. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Debrznie.
( POMORSKIE).
4. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Woli Rowskiej.
( MAZOWIECKIE )
5. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-OpiekuĹczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach.
( MAĹOPOLSKA ).
6. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Mrowinach.
( DOLNOĹLÄSKIE ).
7. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Borowiu.
( MAZOWIECKIE ).
8. MĹodzieĹźowy OĹrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku ĹlÄ skim.
( DOLNOĹLÄSKIE )
Dnia 12.05.2015r. odbyĹ siÄ konkurs z wiedzy ogólnej pod nazwÄ Milionerzy. CaĹa formuĹa i oprawa muzyczna byĹa faktycznie odzwierciedleniem znanego telewizyjnego teleturnieju.
Trzy tygodnie przed finaĹem wychowankowie otrzymali ponad 200 przygotowanych specjalnie zagadnieĹ i pytaĹ z dziedzin : matematyka, Ĺźycie w spoĹeczeĹstwie, biologia, geografia, jÄzyk polski, sport, chemia, historia. Podopieczni czÄĹÄ materiaĹu musieli samodzielnie opracowaÄ, nastÄpnie omówiÄ i nauczyÄ siÄ caĹoĹci. Pod okiem wychowawców podczas zajÄÄ zorganizowanych, a takĹźe samodzielnie mĹodzieĹź przygotowywaĹa siÄ solidnie. Konkurs wzbudzaĹ niesamowite emocje. Dzieci przepytywaĹy siÄ z materiaĹu nawet podczas weekendów. W zwiÄ zku z tym, Ĺźe pytania na samym finale byĹy uĹoĹźone podchwytliwie, trzeba byĹo rzeczywiĹcie byÄ dobrze przygotowanym.
W dniu rozwiazania konkursu na przygotowanÄ i udekorowanÄ wczeĹniej salÄ zgĹosiĹo siÄ okoĹo 20 wychowanków. W Jury teleturnieju zasiedli: M.Miszkurka i T. ĹuĹźny. Zgodnie z formuĹÄ oprawa wymagaĹa "Przyjaciela" w zwiÄ zku z tym, iĹź jednym z kóĹ ratunkowych byĹ "telefon do przyjaciela". TÄ funkcje sprawowaĹa M.Masiel. ProwadzÄ cÄ i pomysĹodawczyniÄ konkursu byĹa J.Baran. WyjÄ tkowÄ oprawÄ muzycznÄ zajÄ Ĺ siÄ wychowanek Aleksander Baszowiecki. Eliminacje wygraĹo 7 wychowanków i oni mieli szanse graÄ o gĹównÄ nagrodÄ : bon o wartoĹci 100 zĹ.
Oto nazwiska finalistów i ich wygrane :
Piotr Zimny - Bon o wartoĹci 1 zĹ
Grzegorz Zakowicz- Bon o wartoĹci 1 zĹ
Damian Ogrodniczak - Bon o wartoĹci 50 zĹ
Damian WesoĹowski - Bon o wartoĹci 50 zĹ
Wojciech GomuĹa - Bon o wartoĹci 100 zĹ
Adrian Korzeniowski - Bon o wartoĹci 50 zĹ
FormuĹa konkursu zakĹadaĹa progi finansowe. ZĹa odpowiedĹş nawet na ostatnim pytaniu degradowaĹa podopiecznego do gwarantowanego progu. ( 50 zĹ albo 1 zĹ)
Konkurs okazaĹ siÄ byÄ po raz kolejny trafionÄ formÄ dla mĹodzieĹźy. Mnóstwo emocji pozytywnych, niesamowita motywacja, zdrowa rywalizacja, sporo nauki i nadrabiania zalegĹoĹci edukacyjnych.
Organizatorami byĹy: J. Baran, M.Znamirowska, M.Miszkurka
Nagrody ufundowaĹa Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym „PĹakowice”
Pod okiem wychowawcy dzieci dokonaĹy wybrania nagród w ramach wygranych bonów. Nagrodami byĹy : ubrania, sĹodyczne, jedzenie, sprzÄt sportowy, kosmetyki.
Dnia 29.04.2015r. odbyĹ siÄ w SOSW nowy konkurs Ĺmiecho - Terapia” w miejsce konkursu „Moja pasja-Mój talent”, w którym wziÄĹo udziaĹ 16 uczniów z klas:
ZET1:Bartosz BaĹuch, Dawid Wieczorek, Dominik Jedynowicz, Janusz Sordyl (przygotowywaĹa n. Joanna PawĹowska
ZET 2:Jakub KoĹodziej (przygotowywaĹa n. Danuta Krzymowska)
ZET 3: Olga KrzyĹźanowska (przygotowywaĹa n. Danuta Krzymowska)
ZET 4:Aleksandra Bernat( przygotowywaĹa n. Danuta Krzymowska)
SPDP „a”: Joanna Szpak, Justyna KuĹ, Norbert Wierzbowski (przygotowywaĹa Dorota Wojakowska)
SPDP „c”: Iwona Midek, Adrian UrbaĹczyk, Kamil Martynowski, Barbara Najdek ( przyg. N. Magdalena ZajÄ c i n. Danuta Krzymowska)
SPDP „b”: Adam Michniewicz( przygot. N. Magdalena ZajÄ c)
ZSZ: Roksana Wojtasik( przygot. N. Magdalena ZajÄ c)
ChÄtni i odwaĹźni uczniowie dostarczyli wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom wiele pozytywnych przeĹźyÄ: radoĹci i uĹmiechu, co speĹniĹo oczekiwania organizatorów.
KaĹźdy uczestnik zostaĹ doceniony za wkĹad pracy i otrzymaĹ nagrodÄ rzeczowÄ (pozyskane od darczyĹców i sponsorów).
I miejsce zajÄli „Atleci” z ZET 1 za przedstawienie cyrkowe –atletyczne.
II miejsce zajÄli uczniowie z SPDP „c” i „b” w piosence „Ruda taĹczy…”.
III miejsce zajÄĹa Basia Najdek za wiersz „ A mój tatuĹ…”.
sporzÄ dziĹa :
n. Danuta Krzymowska
Sprawozdanie z konkursu „RÄkodzieĹo jako ozdoba wspóĹczesnego czĹowieka i jego domu”
Fundacja Pomocy NiepeĹnosprawnym PĹAKOWICE i Szkolne KoĹo Rozwijania ZainteresowaĹ AKTYWNI-KREATYWNI zorganizowali konkurs dla wychowanków Specjalnego OĹrodka Szkolno-Wychowawczego, pt.: "RÄkodzieĹo jako ozdoba wspóĹczesnego czĹowieka i jego domu". Konkurs trwaĹ do 20 lutego 2015 roku.
W dniu 13 marca 2015 roku odbyĹy siÄ obrady Komisji Konkursowej, która spoĹród 15 zgĹoszonych prac wybraĹa trzy:
I miejsce zajÄĹa Justyna KuĹ z pracÄ pt.: "Irysy" (obraz malowany na szkle)
II miejsce zajÄĹa klasa MaĹgorzaty Wojciechowskiej w skĹadzie: Joanna Wojtasik, Jacek Malawski, Marek Szwajda; z pracÄ pt.: "Butelki ozdobne".
III zajÄĹa klasa MaĹgorzaty SzawĹowskiej z pracÄ pt.: "PudeĹko na biĹźuteriÄ".
Dla pierwszych trzech miejsc organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe, w postaci drobnego sprzÄtu AGD o ĹÄ cznej wartoĹci 150 zĹotych. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymajÄ wyróĹźnienia w postaci dyplomów za udziaĹ w konkursie.
Organizatorzy
MoĹźna oddaÄ 1% na rzecz Fundacji Pomocy NiepeĹnosprawnym „ PĹakowice”
wypeĹnimy Pit za darmo. Nasz pracownik czeka wĹaĹnie na Ciebie w Punkcie
Informacji Turystycznej w Lwówku ĹlÄ skim w kaĹźdy czwartek i sobotÄ
w godzinach 9:00 – 11:30
Zabierz ze sobÄ potrzebne dokumenty do corocznego rozliczenia podatku.
Gwarantujemy rzetelnoĹÄ, poufnoĹÄ, ochronÄ danych osobowych
przy wypeĹnianiu Pit.
OD 12 MARCA DO 30 KWIETNIA 2015r.