Czerwca 23 2024 00:37:03
HomeContact
Fundacja Pomocy niepełnosprawnym "PŁAKOWICE"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Podsumowanie trzydniowej wycieczki

W dniach 29-31 maja 2014r. nasi podopieczni uczestniczyli w wycieczce do Karpacza. MłodzieĹź mogła rozwijać umiejętności kulinarne podczas warsztatów pieczenia pizzy zorganizowanych przez Gościniec Leśny Dwór. Dodatkowo nasi podopieczni skorzystali z atrakcji Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Ponad to podczas wycieczki młodzieĹź miała okazję rozwijać swoje zainteresowania turystyczne. Pod opieką wykwalifikowanego przewodnika górskiego zwiedzali atrakcje Karpacza oraz zdobyli najwyĹźszy szczyt Karkonoszy- ŚnieĹźkę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

fpn dnia czerwca 13 2014
Drukuj
Po Mistrzostwach
W dniach 06 – 07 czerwca 2014 roku w Lwówku Śląskim odbył się II Finał Mistrzostw Polski w Piłce NoĹźnej na Orliku MłodzieĹźowych Ośrodków Wychowawczych. W imprezie wzięło udział 8 finalistów z róĹźnych stron kraju. Organizatorami turnieju byli Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim oraz Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”, sponsorem była Fundacja Polska MiedĹş oraz Starostwo Powiatowe w Lwówku Śl. Otwarcie Mistrzostw było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się defiladą wszystkich druĹźyn wprowadzanych przez uczennice SP 3 w Lwówku Śląskim. Turniej uświetnili przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.
Oficjalne przemówienia wygłosili Pani Dyrektor ZPEW w Lwówku Śląskim - Ala Janz oraz Stanisław Józef Mrówka – Starosta Powiatu Lwóweckiego. Część oficjalna zakończyła się występem zespołu tańczącego „Zumbę” pod kierunkiem Magdaleny Korczowskiej. W pierwszym dniu odbyły się mecze grupowe, które zostały rozegrane na Orlikach w Rakowicach Wielkich i w ZPEW w Lwówku Śląskim. W wyniku eliminacji do półfinałów przeszły MOW Wielkie Drogi, MOW Rzepczyno, MOW Wola Rowska oraz MOW Lwówek Śląski.
Mecze półfinałowe i finałowe przeprowadzono na Orliku przy ZPEW. Najwięcej emocji dostarczył mecz półfinałowy między gospodarzem MOW Lwówek Śląski a MOW Rzepczyno, który zakończył się serią rzutów karnych do skutku. Do finału awansowała nasza druĹźyna prowadzona przez Tomasza Gałuchę pracownika ZPEW w Lwówku Śląskim. W ostatecznych rozgrywkach rywalizowała z piłkarzami MOW Wola Rowska, przegrywając 2:3, ale w rezultacie zajmując zaszczytne II miejsce. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: SĘDZIA GŁÓWNY - Marek Najmrodzki SĘDZIA STOLIKOWY –Andrzej Janz SĘDZIA STOLIKOWY –Tomasz Kubis SĘDZIA BOISKOWY –Grzegorz Trochimowicz SĘDZIA BOISKOWY –Michał Kruszelnicki
Końcowe wyniki rozgrywek:
Mistrz – MOW Wola Rowska – MAZOWIECKIE – trener Bogumił Sobieska
Wicemistrz – MOW Lwówek Śląski – DOLNOŚLĄSKIE – trener Tomasz Gałucha
III miejsce –MOW Wielkie Drogi – MAŁOPOLSKA – trenerzy Artur Znaj i Krzysztof Halip IV miejsce – MOW Rzepczyno – ZACHODNIOPOMORSKIE – trener Maciej Kwiatkowski V miejsce – MOW Smolnik – DOLNOŚLĄSKIE – trenerzy Michał Kepke i Radosław Rybak VI miejsce – MOW Strzelno - KUJAWSKO-POMORSKIE – trener Jakub Grobelny VII miejsce – MOW Namysłów – OPOLSKIE – trenerzy Dawid Lamch i Rafał Klimza VII miejsce – MOW Zawichost – ŚWIĘTOKRZYSKIE – trener SLawomir Wszystkie DruĹźyny, które znalazły się w finale, były wyprowadzane przez dzieci trenujące w Football Academy Lwówek Śląski. 
W ramach mistrzostw został przeprowadzony konkurs plastyczny o tematyce – MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOĹťNEJ MOW NA „ORLIKU”
I miejsce praca zbiorowa klasa IIIg SOSW pod opieką Pani Małgorzaty Wojciechowskiej.
II miejsce praca zbiorowa gr. VII SOSW pod opieką Pani Karoliny Ziółkowskiej.
III miejsce praca indywidualna Angelika Rejmonowska pod opieką Pani Ewy Bełzy. 
Obrazy: download-1.jpg
fpn dnia czerwca 08 2014
Drukuj
Konkurs plastyczny

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice" ogłasza konkurs plastyczny  Plakat- Mistrzostw Polski MłodzieĹźowych Ośrodków Wychowawczych w Piłace NoĹźnej na "Orliku" Prace naleĹźy dostarczyć do Pani Lidii Jędral w terminie do 05.06.2014r.                                                                                                       

 O wyłonieniu zwycięzców decydują zaproszeni pełnoletni goście, którzy będą oddawać głosy na wybraną pracę podczas II Finału Mistrzostw Polski MłodzieĹźowych Ośrodków MłodzieĹźowych na "Orliku" w dniach

6-7.06.2014r.

Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

 

Pierwsze miejsce: Wybór nagrody rzeczowej o wartości 100 złotych

Drugie miejsce: Wybór nagrody rzeczowej o wartości 70 złotych

Trzecie miejsce: Wybór nagrody rzeczowej o wartości 50 złotych

 Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręcznie nagród nastąpi w dniu 07.06.2014r.  podczas Mistrzostw Polski MłodzieĹźowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce NoĹźnej na "Orliku"

Sponsorem konkursu plastycznego jest Fundacja Polska MiedĹş

Obrazy: download-1.jpg

fpn dnia maja 23 2014
Drukuj
Mistrzostwa 2014

Obrazy newsów: plakat_2014_do_druku-02-01_640x480.jpg

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEĹťOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH

W PIŁCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2014.

W dniach 6, 7 czerwca 2014 r. odbędzie się II Finał MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIEĹťOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIŁCE NOĹťNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2014.

Gospodarzem i organizatorem rozgrywek sportowych jest Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim, którego integralną część stanowi MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy, natomiast współorganizatorem. Sponsorem jest Fundacja Polska MiedĹş oraz Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim. Pomysłodawcami są Jolanta i Tomasz Gałuchowie, pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Głównym celem MłodzieĹźowych Ośrodków Wychowawczych jest eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do Ĺźycia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. Do celów szczegółowych zaliczamy rozwijanie zainteresowania sportem, kształtowanie dyscypliny i autokontroli, budowanie prawidłowych więzi oraz promowanie zdrowego stylu Ĺźycia. Aby w pełni realizować wymienione wyĹźej cele, zachęcamy młodzieĹź do udziału w rozgrywkach sportowych, które stwarzają moĹźliwość prowadzenia działań socjoterapeutyczno – resocjalizacyjnych.

Do turnieju II edycji zgłosiło się 20 druĹźyn z całej Polski. Regionalne rozgrywki odbyły się w dniach 1.04. – 18. 05.

Do finału zakwalifikowały się wymieniowe niżej ośrodki:

1. MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców im. św. Jana Bosko w Strzelnie.

( KUJAWSKO-POMORSKIE ).

2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Towarzystwa Interwencji Społecznych w Namysłowie.

( OPOLSKIE ).

3. MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku.

( DOLNOŚLĄSKIE ). 4. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Woli Rowskiej.

( MAZOWIECKIE )

5. MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach.

( MAŁOPOLSKA ).

6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rzepczynie.

( ZACHODNIOPOMORSKIE ).

7. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście.

( ŚWIĘTOKRZYSKIE ).

8. MłodzieĹźowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

( DOLNOŚLĄSKIE )

 

Obrazy: download-1.jpg

fpn dnia maja 22 2014
Drukuj
Jarmark Wielkanocny

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” w dniu 12.04.2014r. po raz kolejny uczestniczyła w Jarmarku Wielkanocnym. W tym roku podopieczni Fundacji piekli ciasta, tworzyli dzieła „pod okiem” Pań:    Ali Szajny-Flak, Edyty Lisak, Magdaleny Karol. Zaprezentowane wyroby szybko znalazły nabywców Całkowity dochód ze sprzedaĹźy rękodzieła został przekazany  na potrzeby pracowni cukierniczej ZPEW oraz GR VII SOSW. Zapraszamy do galerii zdjęć.

fpn dnia kwietnia 16 2014
Drukuj
PrzekaĹź 1%
Prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji przy corocznym rozliczaniu się          
z Urzędem Skarbowym.

Nr KRS 0000237556 w polu cel: dla dzieci

KONIECZNIE ZOBACZ

fpn dnia marca 05 2014
Drukuj
Tegoroczny Bal Charytatywny

            IV Bal Charytatywny odbył się w dniu 08.02.2014 r. w pałacu Brunów k/Lwówka Śląskiego.

Patronat nad IV Balem Charytatywnym objęli:
1. Pan Jarosław Duda Pełnomocnik Rządu RP ds. Osób Niepełnosprawnych
2. Pan Józef Stanisław Mrówka Starosta Lwówecki
3. Pan Ludwik Kaziów Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski
            Na bal przybyło około 200 gości wśród nich Pani Jolanta Krysowata gość honrowy – dziennikarka, reĹźyserka filmów dokumentalnych, pisarka. Autorka książki „Skrzydło Anioła”

Zebraliśmy ponad 100 fantów na licytację, fanty spływały do ostatniej chwili, do ciekawych naleĹźy:

porcelanowa filiżanka ufundowana przez Pierwszą Damę PR Panią Annę Komorowską,

pióro ufundowane prze Prezydenta PR Bronisława Komorowskiego,

dwudniowy pobyt w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu dla dwojga z wszystkimi możliwymi atrakcjami ufundowany przez Tadeusza Gołębiowskiego

wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Lidię Geringer de Oedenberg

 obraz ufundowany przez Jarosława Dudę Pełnomocnika Rządu ds. Niepełnosprawnych

obraz ufundowany przez Jarosława Sikorskiego Ministra Spraw Zagranicznych RP.

książka ufundowana przez Janusza Piechocińskiego Wicepremiera RP.

W wyniku licytacji fantów zebraliśmy kwotę w wysokości 24 000 zł z wylistowanych 85 przedmiotów, za najwyĹźszą kwotę to jest 2 000 zł wylicytowano obraz Dariusza Milińskiego. Bardzo duĹźym zainteresowaniem cieszyło się pióro Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, porcelanowa filiĹźanka podarowana przez Premiera RP Donalda Tuska i piłka z autografem Jana Tomaszewskiego. Zainteresowaniem cieszyły się równieĹź prace Lwóweckich artystów: ElĹźbiety Suchcickiej, akwarele Jerzego Borowca,  rysunek Władysława Gałczyńskiego, Dariusza Milińskiego.  

W kuluarach swoje obrazy zaprezentowała Elżbieta Suchcicka architekt, wystawa cieszyła się dużą oglądalnością.

Pani Monika Podolska-Serek odsłoniła wystawę fotografii artystycznej.
Pobyt na  balu umilał zespół muzyczny Cocons-Club z Jeleniej Góry.

Miłym artystycznym akcentem był występ Zespółu Wokalno Taneczny Debiut  z ZPEW w Lwówku Śląskim pod kierownictwem Pani Teresy Bielak i Beaty Drozdowicz.
             Serdecznie dziękujemy sponsorom, firmom, instytucją, osobom indywidualnym za wsparcie finansowe jak i materialne oraz wszystkim gościom za aktywny udział w Balu.

W szczególności dziękujemy państwu GraĹźynie i Edwardowi RzeĹşwickim właścicielem Pałacu Brunów za umoĹźliwienie zorganizowania balu w tak pięknym miejscu.


fpn dnia lutego 10 2014
Drukuj
Bal Charytatywny

Obrazy: scan_zaproszenie_640x480.jpg

Zapraszamy na IV Bal Charytatywny, który odbędzie się w Pałacu Brunów 08.02.2014r.

Rozpoczęcie balu o godzinie 18:00

Patronat honorowy

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Jarosław Duda

Starosta Lwówecki

Józef Stanisław Mrówka

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówka Śląskiego

Ludwik Kaziów

 

Program IV Balu Charytatywnego

1. Występ zespołu młodzieży ZPEW - godz. 18:00

2.        Poczęstunek, kolacja przy świecach - godz. 18:20 

3. Powitanie gości przez zarząd FPN "Płakowice", oficjalne otwarcie - godz. 18:40

4. Otwarcie wystawy architekt ElĹźbiety Suchcickiej - malarstwo.

5. Otwarcie wystawy Moniki Podolskiej Serek - fotografia.

6.Licytacja fantów: akwarele Dariusza Milińskiego, Jerzego Borowca, Wladyslawa Gałczyńskiego
innych.

7.    Pieczony dzik - godz. 22:00 

8.Oprawa muzyczna zespół Cocons-Club.

9.Zabawa do białego rana.

Patronat medialny: Gazeta Wojewódzka, TV ŁuĹźyce.
Bal poprowadzą państwo Elżbieta

 i Robert Sienkiewicz.

Sprawy organizacyjne

Wstęp na Bal za odpłatnością 150,00 zł od osoby, płatne na konto: Fundacj i Pomocy
Niepełnosprawnym .Płakowice'' PKO BP o Lwówek Śląski 86-1020-2124-0000-8402-0071-0665
do dnia 31. 01. 2014 r. W tytule przelewu proszę wpisać: Bal Charytatywny.

Istnieje moĹźliwości odwiezienia gości po balu do Lwówka Śląskiego. Chętnych prosimy o kontakt pod

numerem:

75 789 92 43 do godz. 15:00
75 782 39 91 po godz. 15:00
 

fpn dnia stycznia 20 2014
Drukuj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych

W Pałacu Brunów odbył się juĹź kolejny Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. 18 paĹşdziernika 14 zespołów, które wzięły udział w przeglądzie zachwyciło publiczność pomysłowością i wysokim poziomem zaprezentowanych występów. I choć w przeglądzie nikt nie wygrywał, to kaĹźdy starał się wypaść jak najlepiej. Jury zasiadło na sali, po to by podczas warsztatów teatralnych dać wskazówki opiekunom zespołów teatralnych. Warsztaty poprowadzili profesjonaliści pod kierunkiem Honoraty Magdeczko Capote. 

W przeglądzie uczestniczyło zespoły z: Kamiennej Góry, Platerówki, Szarocina, Wolsztyna, Lwówka Śląskiego, Zbąszynia, Jeleniej Góry, Nielestna, Poznania, Wałbrzycha, a takĹźe z czeskiego Frydlantu oraz słowackiej Hnusty. Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu był ukraiński duet bandurzystek zabawiający publiczność pomiędzy spektaklami. W przeglądzie wystąpiło 140 aktorów, a łącznie z publicznością Pałac Brunów gościł w piątkowy wieczór ponad 300 osób. 

Organizatorem  Przeglądu była Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śl. oraz Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice" przy współpracy z okolicznymi samorządami, instytucjami i Pałacem Brunów. Głównym sponsorem tegorocznego przeglądu była Fundacja Polska MiedĹş.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

fpn dnia października 21 2013
Drukuj
Ogólnoposki Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych

Obrazy newsów: przerobione_640x480.jpg

Organizatorzy

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”- Lwówek Śląski

 Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych Lwówek Śląski

Współorganizatorzy

Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim

Gmina i Miasto Lwówek Śląski

Powiatowe Centrum Edukacji  w Lwówku Śląskim

Lwówecki Ośrodek Kultury

Sponsor główny Fundacja Polska MiedĹş

 

fpn dnia października 16 2013
Czytaj więcej · 1261 czytań ·Drukuj
Lato Agatowe

Podczas Lata Agatowego mieliśmy, zaszczyt uczestniczyć w Paradzie Poszukiwaczy Skarbów. Promowaliśmy naszą Fundację, rozdawaliśmy ulotki o działalności Fundacji, a dla najmłodszych rozdawaliśmy balony. Zapraszamy do galerii zdjęć.

fpn dnia lipca 18 2013
Drukuj
TOP